325665
/priser-og-prisindekser/statistikker/kpi/maaned
325665
statistikk
2018-08-10T08:00:00.000Z
Priser og prisindekser;Inntekt og forbruk
no
kpi, Konsumprisindeksen, KPI, inflasjon, prisutvikling, prisvekst, KPI-JAE, indeksregulering, deflasjon, deflator, varegrupper (for eksempel matvarer, bolig, transport), tjenestegrupper (for eksempel teletjenester, hoteller og restauranter), priskalkulatorForbruk, Konsumpriser, Inntekt og forbruk, Priser og prisindekser
true

本文地址://www.jsuj.com.cn/kpi
文章摘要:Konsumprisindeksen ,躲进阳关大道川泽纳污,於他非公有去黑头。

Vi har f?tt henvendelser de siste dagene fra publikum om at noen utgir seg for ? v?re 北京比赛pk10开奖结果. De har f?tt e-post med beskjed om at de har vunnet en mobil. Dette er ikke fra Statistisk sentralbyr? og vi oppfordrer alle til ? slette den.

Konsumprisindeksen

Oppdatert

Neste oppdatering

N?kkeltall

3,0 %

tolvm?nedersendring KPI i juli 2018

Konsumprisindeks (2015=100)
IndeksM?nedsendring (prosent)12-m?neders endring (prosent)
Juli 2018Juni 2018 - Juli 2018Juli 2017 - Juli 2018
KPI Totalindeks109,30,73,0
Matvarer og alkoholfrie drikkevarer108,23,61,3
Alkoholholdige drikkevarer og tobakk108,30,72,3
Kl?r og skot?y95,3-6,8-2,6
Bolig, lys og brensel114,01,16,4
M?bler, husholdningsartikler og vedlikehold av innbo106,31,32,5
Helsepleie106,20,92,0
Transport111,41,43,6
Post- og teletjenester106,60,11,6
Kultur og fritid110,30,22,2
Utdanning113,40,06,0
Hotell- og restauranttjenester110,2-0,23,0
Andre varer og tjenester105,70,11,2
 
KPI-JAE Totalindeks106,90,61,4
 
KPI etter leveringssektor
Varer109,81,13,8
Tjenester108,90,62,3
Tjenester hvor arbeidskraft dominerer108,70,22,7

Se flere tabeller om emnet

Tabell 1 
Konsumprisindeks, historisk serie fra 1924 (2015=100)

Konsumprisindeks, historisk serie fra 1924 (2015=100)1
?rsgj.snitt2JanFebMarAprMaiJunJulAugSepOktNovDes
1Tidligere indekser er ? finne i tabell 08184 i Statistikkbanken
2Gjennomsnitt av alle m?nedsindeksene
2018.106,0107,0107,3107,7107,8108,5109,3.....
2017105,5104,3104,7105,0105,2105,4105,8106,1105,3105,9106,0106,1106,1
2016103,6101,5102,1102,5102,9103,2103,8104,5103,9104,2104,7104,9104,4
2015100,098,698,999,299,699,8100,1100,199,9100,6101,0101,3100,9
201497,996,697,197,397,797,897,598,397,998,598,698,698,6
201395,994,595,195,495,996,095,796,196,096,496,696,796,6
201293,993,294,294,194,294,293,793,392,993,994,394,494,7
201193,392,793,193,493,993,793,493,192,693,493,393,393,4
201092,190,992,092,592,792,292,191,691,492,092,192,393,3
200989,988,789,489,489,789,990,489,989,790,490,290,590,8
200888,086,787,287,287,287,287,487,988,089,389,689,189,0
200784,883,784,084,584,584,684,584,384,284,885,086,487,1
200684,282,783,483,684,384,384,283,983,985,185,285,184,7
200582,381,281,381,782,182,482,482,282,382,983,083,082,9
200481,080,480,580,981,081,181,181,080,881,381,581,581,4
200380,781,982,081,480,880,380,179,880,080,480,480,580,5
200278,778,078,178,478,578,778,778,678,378,879,179,480,0
200177,776,977,577,778,078,478,477,477,377,777,777,777,9
200075,574,574,874,975,175,275,675,375,376,076,076,476,3
199973,272,472,573,073,273,173,273,072,773,473,774,074,1
199871,570,771,071,471,471,371,571,571,371,971,972,072,1
199769,969,369,669,769,769,870,069,969,870,270,370,470,4
199668,267,367,467,767,968,068,168,368,368,668,968,868,8
199567,366,666,867,267,267,367,567,467,367,767,767,667,6
199465,764,965,165,465,565,565,765,865,866,266,266,266,2
199364,864,064,264,864,964,965,064,964,865,165,165,165,0
199263,462,462,663,163,363,463,563,663,463,763,863,863,8
199161,961,061,261,661,861,962,062,062,062,462,462,462,4
199059,958,658,859,559,559,659,859,959,860,460,960,960,7
198957,556,256,456,957,257,457,757,857,658,158,258,258,2
198855,053,553,854,654,754,855,155,155,155,855,855,855,8
198751,649,950,450,951,151,251,551,651,752,452,552,652,8
198647,445,645,846,146,446,547,347,847,948,648,849,049,2
198544,243,143,243,743,944,044,344,544,344,844,945,045,2
198441,940,740,941,441,641,641,842,042,042,342,542,642,8
198339,438,338,538,939,039,139,339,639,539,940,140,240,4
198236,334,835,035,635,735,836,136,736,737,037,337,537,7
198132,631,031,331,932,132,232,633,133,133,433,533,633,7
198028,726,927,427,828,028,328,729,029,229,529,729,930,1
197925,925,325,425,525,625,725,826,026,026,126,326,526,5
197824,723,924,024,324,424,424,624,924,925,225,325,325,3
197722,921,922,022,422,522,722,923,223,223,323,423,423,4
197621,020,120,220,520,720,821,121,321,321,321,321,421,5
197519,218,418,518,718,818,919,119,519,419,719,719,819,9
197417,216,516,616,817,016,917,017,217,317,517,617,717,9
197315,715,115,315,415,515,615,715,815,715,916,016,116,2
197214,614,214,214,314,414,414,614,714,814,914,915,015,0
197113,713,413,413,513,513,513,613,713,713,713,913,914,0
197012,812,412,512,612,612,712,712,912,913,013,113,213,3
196911,611,411,511,511,511,511,611,711,611,711,711,711,8
196811,311,111,111,211,211,211,211,311,311,311,411,411,4
196710,910,710,710,710,710,810,911,011,011,011,011,011,1
196610,410,210,210,310,310,310,310,510,510,510,610,610,6
196510,19,99,910,110,110,110,110,210,110,210,110,210,2
19649,79,49,59,59,69,69,69,79,89,99,89,99,9
19639,29,19,29,29,29,19,19,29,19,19,19,29,2
19628,98,78,78,88,98,98,99,09,09,19,09,09,1
19618,58,38,38,48,48,48,48,48,58,68,78,78,7
19608,38,38,38,38,38,38,38,38,38,38,38,38,3
19598,38,38,38,28,28,28,28,38,38,38,38,38,3
19588,17,87,87,98,08,18,18,28,28,38,28,28,2
19577,77,67,67,77,77,77,77,77,77,77,77,77,7
19567,57,27,37,37,47,67,67,77,67,57,57,57,6
19557,27,27,27,27,27,27,27,27,27,27,27,27,2
19547,16,96,97,07,07,17,17,37,37,37,27,27,2
19536,96,86,86,86,86,86,96,96,96,96,96,96,9
19526,76,56,66,66,66,66,76,86,86,96,96,96,8
19516,25,75,75,86,16,16,36,36,36,46,36,46,4
19505,35,15,15,15,25,35,3