Navn Stilling Telefon Epost Forskningsomr?de Forskningsfelt

A

Aaberge, Rolf Forsker 21094864 Rolf.Aaberge@ssb.no Mikro?konomi
  • Inntektsfordeling
  • Kommunal ?konomi
  • Skatt
  • ?konomisk historie
Aasness, J?rgen Forsker 21094823 Jorgen.Aasness@ssb.no
    Andersen, Syn?ve Nygaard F?rstekonsulent 21094392 Synove.Andersen@ssb.no Demografi og levek?r
    • Levek?r og sosial deltaking
    • Fruktbarhet og familiedemografi
    Andreassen, Leif Forsker II Leif.Andreassen@ssb.no
      Andresen, Martin Eckhoff Forsker 40239166 martin.andresen@ssb.no
        Aslaksen, Iulie Forsker I 21094581 Iulie.Aslaksen@ssb.no Energi- og milj??konomi
        • B?rekraftig utvikling
        • Klimapolitikk og ?konomi
        Aune, Finn Roar Seniorr?dgiver 21094441 finn.roar.aune@ssb.no Energi- og milj??konomi
        • Energi- og milj?politikk
        • Generelle likevektsmodeller
        • Klimapolitikk og ?konomi
        • Kraftmarkeder
        • Olje- og gassmarkeder

        B

        Barstad, Anders Forsker II 21094619 Anders.Barstad@ssb.no Demografi og levek?r
        • Levek?r og sosial deltaking
        Bensnes, Simon S?bstad Simon.Bensnes@ssb.no
          Bergsvik, Janna F?rstekonsulent 40902497 janna.bergsvik@ssb.no Demografi og levek?r
          • Fruktbarhet og familiedemografi
          Bjertn?s, Geir H. M. Forsker I 40902511 geir.h.bjertnas@ssb.no Makro?konomi
          • Generelle likevektsmodeller
          • Klimapolitikk og ?konomi
          • Kraftmarkeder
          • Skatt
          Boug, P?l Forsker I 21094877 Pal.Boug@ssb.no Makro?konomi
          • Konjunkturanalyser og prognoser
          • Makro?konometrisk modellering
          • Tidsserie?konometri
          Brasch, Thomas von Forsker 21094270 thomas.vonbrasch@ssb.no Makro?konomi
          • Konjunkturanalyser og prognoser
          • Makro?konometrisk modellering
          • Makro?konomiske analyser
          • Tidsserie?konometri
          • ?konomisk vekst
          Bye, Brita Forskningsdirekt?r (fung.) 99621755 brita.bye@ssb.no Makro?konomi
          • Energi- og milj?politikk
          • Generelle likevektsmodeller
          • Klimapolitikk og ?konomi
          • Offentlige finanser p? lang sikt
          • Teknologi, innovasjon og vekst
          • ?konomisk vekst
          B?, Erlend Eide Forsker II 21094599 Erlend.Bo@ssb.no Offentlig ?konomi
          • Skatt
          • ?konometriske metoder og mikro?konometri

          C

          Cappelen, ?dne Forsker Adne.Cappelen@ssb.no Makro?konomi
          • Konjunkturanalyser og prognoser
          • Makro?konometrisk modellering
          • Makro?konomiske analyser
          • Tidsserie?konometri

          D

          Dagsvik, John Kristoffer Forsker 0 21094941 John.Dagsvik@ssb.no Mikro?konomi
          • Arbeidsmarked
          • ?konometriske metoder og mikro?konometri
          Dalen, Hanne Marit Forskerrekrutt 21094842 HanneMarit.Dalen@ssb.no Energi- og milj??konomi
          • Energi- og milj?politikk
          • Husholdningers energiforbruk
          • Kraftmarkeder
          Dapi, Bjorn
            Dommermuth, Lars Forsker I 40902519 Lars.Dommermuth@ssb.no Demografi og levek?r
            • Fruktbarhet og familiedemografi
            • Levek?r og sosial deltaking
            Drange, Nina Forsker 21094833 Nina.Drange@ssb.no
            • Arbeidsmarked
            • Utdannings?konomi

            E

            Eika, Lasse Forsker II lasse.eika@ssb.no Mikro?konomi
            • Income distribution

            F

            Fagereng, Andreas Forskningsleder 21094700 andreas.fagereng@ssb.no Makro?konomi
            • Sparing
            • Arbeidsmarked
            Fj?rli, Erik Forsker 21094830 Erik.Fjaerli@ssb.no Mikro?konomi
            • Virksomhetsatferd
            • Inntektsfordeling
            • Skatt
            • Sparing
            Fredriksen, Dennis Seniorr?dgiver 21094846 Dennis.Fredriksen@ssb.no Mikro?konomi
            • Pensjoner
            F?hn, Taran Forskningsleder 21094837 taran.faehn@ssb.no Energi- og milj??konomi
            • Energi- og milj?politikk
            • Generelle likevektsmodeller
            • Klimapolitikk og ?konomi
            • Teknologi, innovasjon og vekst
            • ?konomisk vekst

            G

            Garn?sjordet, Per Arild Forsker 21094956 PerArild.Garnasjordet@ssb.no
              Gjefsen, Hege Marie F?rstekonsulent 21094736 Hege.Gjefsen@ssb.no
              • Arbeidsmarked
              • Utdannings?konomi
              Greaker, Mads Forskningsleder 21094867 Mads.Greaker@ssb.no Energi- og milj??konomi
              • B?rekraftig utvikling
              • Energi- og milj?politikk
              • Klimapolitikk og ?konomi
              • Teknologi, innovasjon og vekst
              Grimsrud, Kristine M. Forsker 91545593 Kristine.Grimsrud@ssb.no Energi- og milj??konomi
              • Energi- og milj?politikk
              • Olje- og gassmarkeder
              • B?rekraftig utvikling
              Gunnes, Trude Forsker 21094824 Trude.Gunnes@ssb.no Mikro?konomi
              • Utdannings?konomi

              H

              Hagem, Cathrine Forsker 0 21094313 Cathrine.Hagem@ssb.no Energi- og milj??konomi
              • Energi- og milj?politikk
              • Klimapolitikk og ?konomi
              Halvorsen, Bente Forsker 0 21094910 Bente.Halvorsen@ssb.no Energi- og milj??konomi
              • Energi- og milj?politikk
              • Husholdningers energiforbruk
              • Inntektsfordeling
              • Konsumentatferd
              • Kraftmarkeder
              • ?konometriske metoder og mikro?konometri
              Halvorsen, Elin Forsker elin.halvorsen@ssb.no Mikro?konomi
              • Inntektsfordeling
              • Skatt
              • Sparing
              • Pensjoner
              Hammersland, Roger Forsker II 21094302 Roger.Hammersland@ssb.no Makro?konomi
              • Generelle likevektsmodeller
              • Makro?konometrisk modellering
              • Makro?konomiske analyser
              • Tidsserie?konometri
              • Konjunkturanalyser og prognoser
              Hansen, Mona Irene F?rstekonsulent 21094957 mona.irene.hansen@ssb.no Energi- og milj??konomi
                Holm?y, Erling Forsker 21094580 Erling.Holmoy@ssb.no Makro?konomi
                • Generelle likevektsmodeller
                • Makro?konometrisk modellering
                • Makro?konomiske analyser
                • Offentlige finanser p? lang sikt
                • Pensjoner
                • Skatt
                • ?konomisk vekst
                Holtsmark, Bjart Forsker 0 Bjart.Holtsmark@ssb.no Energi- og milj??konomi
                • Klimapolitikk og ?konomi
                • Pensjoner
                Huitfeldt, Ingrid 98455290 Ingrid.Huitfeldt@ssb.no
                  Hungnes, H?vard Forsker II 21094818 Havard.Hungnes@ssb.no Makro?konomi
                  • Konjunkturanalyser og prognoser
                  • Makro?konometrisk modellering
                  • Tidsserie?konometri

                  I

                  Iancu, Diana-Cristina F?rstekonsulent 21094871 Diana-Cristina.Iancu@ssb.no

                    J

                    Jansen, Eilev S Forsker 0 21094907 Eilev.Jansen@ssb.no Makro?konomi
                    • Makro?konometrisk modellering
                    • Makro?konomiske analyser
                    • Tidsserie?konometri
                    Jia, Zhiyang Forsker II 21094862 Zhiyang.Jia@ssb.no Mikro?konomi
                    • Arbeidsmarked
                    • ?konometriske metoder og mikro?konometri

                    K

                    Kirkeb?en, Lars Johannessen Forsker II 21094213 lars.johannessen.kirkeboen@ssb.no Mikro?konomi
                    • Utdannings?konomi
                    • ?konometriske metoder og mikro?konometri
                    Kjelsrud, Anders Gr?n
                      Kolsrud, Dag Forsker II 21094424 Dag.Kolsrud@ssb.no Makro?konomi
                      • Makro?konomiske analyser
                      Kornstad, Tom Forsker I 21094827 Tom.Kornstad@ssb.no Mikro?konomi
                      • Arbeidsmarked
                      • Pensjoner
                      • Skatt
                      • ?konometriske metoder og mikro?konometri

                      L

                      Lang?rgen, Audun Forsker I 21094997 Audun.Langorgen@ssb.no Mikro?konomi
                      • Inntektsfordeling
                      • Kommunal ?konomi
                      Lappeg?rd, Trude Forsker 21094608 Trude.Lappegard@ssb.no Demografi og levek?r
                      • Fruktbarhet og familiedemografi
                      Larsen, Bodil Merethe Forsker I 21094937 bodil.merethe.larsen@ssb.no Energi- og milj??konomi
                      • Energi- og milj?politikk
                      • Husholdningers energiforbruk
                      • Konsumentatferd
                      Leknes, Stefan Forsker 21094703 stefan.leknes@ssb.no Offentlig ?konomi
                      • Befolkningsutvikling, flytting og d?delighet
                      • Regional ?konomi
                      • ?konomisk historie
                      • Arbeidsmarked
                      Lian, B?rd Seniorr?dgiver 21094621 Bard.Lian@ssb.no Mikro?konomi
                      • Inntektsfordeling
                      • Konsumentatferd
                      • Skatt
                      Lindholt, Lars Forsker I 21094811 lars.lindholt@ssb.no Energi- og milj??konomi
                      • Olje- og gassmarkeder
                      • Klimapolitikk og ?konomi
                      L?kken, Sturla F?rstekonsulent 97149517 Sturla.Lokken@ssb.no

                        M

                        Modalsli, J?rgen Heib? Forskningsleder 41270978 Jorgen.Modalsli@ssb.no
                        • Inntektsfordeling
                        • ?konomisk vekst
                        • ?konomisk historie
                        Mogstad, Magne Forsker 0 21094270 Magne.Mogstad@ssb.no Mikro?konomi
                        • Arbeidsmarked
                        • Inntektsfordeling
                        • ?konometriske metoder og mikro?konometri

                        N

                        Nesbakken, Runa Forsker I 21094952 Runa.Nesbakken@ssb.no Offentlig ?konomi
                        • Inntektsfordeling
                        • Skatt
                        • ?konometriske metoder og mikro?konometri
                        Nyg?rd, Odd Erik Forsker 21094961 odd.erik.nygard@ssb.no Mikro?konomi
                        • Inntektsfordeling
                        • Konsumentatferd
                        • Skatt

                        O

                        Ouren, J?rgen Seniorr?dgiver 21094805 Joergen.Ouren@ssb.no Makro?konomi
                        • Makro?konometrisk modellering
                        • Statistisk konfidensialitet

                        R

                        Raknerud, Arvid Senior Researcher rak@ssb.no Microeconomics
                          R?nning, Marte Forskningsleder 40902503 Marte.Ronning@ssb.no Mikro?konomi
                          • Utdannings?konomi
                          • ?konometriske metoder og mikro?konometri

                          S

                          Skjerpen, Terje Forsker 0 21094813 Terje.Skjerpen@ssb.no Mikro?konomi
                          • Arbeidsmarked
                          • Virksomhetsatferd
                          • Konsumentatferd
                          • Tidsserie?konometri
                          • ?konometriske metoder og mikro?konometri
                          Solbakken, Edda Torsdatter forskerrekrutt ets@ssb.no Mikro?konomi
                          • Inntektsfordeling
                          • ?konomisk vekst
                          • ?konomisk historie
                          Sparrman, Victoria Forsker 21094817 Victoria.Sparrman@ssb.no Macroeconomics
                          • Arbeidsmarked
                          • Makro?konometrisk modellering
                          • Makro?konomiske analyser
                          • Tidsserie?konometri
                          Stamb?l, Lasse Sigbj?rn Forsker I 21094505 lasse.sigbjorn.stambol@ssb.no Demografi og levek?r
                          • Arbeidsmarked
                          • Befolkningsutvikling, flytting og d?delighet
                          • Konjunkturanalyser og prognoser
                          • Makro?konometrisk modellering
                          • Makro?konomiske analyser
                          • Regional ?konomi
                          Storr?sten, Halvor Briseid Forsker I 21094209 halvor.storrosten@ssb.no Energi- og milj??konomi
                          • Energi- og milj?politikk
                          • Klimapolitikk og ?konomi
                          Str?m, Birger Seniorr?dgiver 21094855 Birger.Strom@ssb.no Makro?konomi
                          • Generelle likevektsmodeller
                          • Klimapolitikk og ?konomi
                          • Makro?konometrisk modellering
                          • Makro?konomiske analyser
                          • Offentlige finanser p? lang sikt
                          • ?konomisk vekst
                          St?len, Nils Martin Forsker 21094825 nils.martin.stolen@ssb.no Offentlig ?konomi
                          • Arbeidsmarked
                          • Offentlige finanser p? lang sikt
                          • Pensjoner
                          Syse, Astri Seniorforsker 47032304 Astri.Syse@ssb.no Demografi og levek?r
                          • Befolkningsutvikling, flytting og d?delighet
                          • Fruktbarhet og familiedemografi

                          T

                          Telle, Kjetil Forsker 21094982 Kjetil.Telle@ssb.no Mikro?konomi
                          • Arbeidsmarked
                          Thoresen, Thor Olav Forsker 0 21094819 thor.olav.thoresen@ssb.no Offentlig ?konomi
                          • Arbeidsmarked
                          • Virksomhetsatferd
                          • Inntektsfordeling
                          • Konsumentatferd
                          • Skatt
                          • Sparing
                          • ?konometriske metoder og mikro?konometri
                          T?nnessen, Marianne Seniorr?dgiver 21094321 Marianne.Tonnessen@ssb.no
                          • Befolkningsutvikling, flytting og d?delighet

                          V

                          Vatt?, Trine Engh Forsker II 40902456 Trine.Vatto@ssb.no Offentlig ?konomi
                          • Arbeidsmarked
                          • Skatt
                          • Konsumentatferd
                          Vestad, Ola Lotherington Forsker Ola.Vestad@ssb.no
                          • Pensjoner
                          • Arbeidsmarked

                          W

                          Wennemo, Tom Seniorr?dgiver 21094874 Tom.Wennemo@ssb.no Mikro?konomi
                          • Inntektsfordeling
                          Wiik, Kenneth Aarskaug Forskningsleder 21094866 KennethAarskaug.Wiik@ssb.no Demografi og levek?r
                          • Fruktbarhet og familiedemografi